Bunları Biliyormusunuz?

*  2-7 günlük beb ekler "Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur" iba r esinin yer aldığı bir doktor raporu olması durumund...

2-7 günlük bebekler "Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur" ibaresinin yer aldığı bir doktor raporu olması durumunda uçağa kabul edilmekte ve uçakla yolculuk yapabilmekteler. 2-7 günlük bebekler doktor raporu olmadan yanlarında ebeveynleri olsa dahi uçağa kabul edilmiyorlar.

Rotavirüs Aşısı: Sağlık Bakanlığının rutin aşı programında olmayan ailenin isteği üzerine yapılan özel bir aşıdır. Özellikle 2 yaş altındaki bebeklerde barsak enfeksiyonu yapan rota virüsüne karşı koruma sağlar. Ağızdan damla şeklinde uygulanır.

Portakal ve mandalina bazı bebeklerde gaz, karın ağrısı ve alerjilere yol açabilmektedir. Bu nedenle portakal ve mandalinayı 7.aydan sonra vermek yararlı olur. Alerjiye yol açabilecek çilek ve kivi ise 1 yaşından sonra verilmelidir.

4 cm'den küçük oyuncaklar (minik parçalı oyuncaklar, bilyeler, küçük oyun zarları ve küçük bateriler,...gibi) bebeklerin erişemeyeceği yerlerde tutulmalıdır. Boğulma tehlikesi yapabileceğinden 1 yaşın altındaki bebeklere tüylü oyuncaklar alınmamalıdır.

Yorum Gönderme

emo-but-icon

SON YORUMLAR

static_page